Jdi na obsah Jdi na menu
 


vany s dvířky - volající náramky - symbolické rolničky

29. 6. 2010

hle:
vany s dvířky pro seniory a osoby s omezenou pohyblivostí -
Vysoká kvalita od evropského výrobce.
Doživotní záruka na těsnění dvířek.
Podrobnosti na
www.bezpecna-koupelna.cz
Vladimír Uher  obchod@saniwell.cz, 777969598

TELTECH SERVIS a.s.
Masná 1324/1
702 00 Moravská Ostrava, Ostrava
WM OCEAN s.r.o.
Lopatecká 223/13
147 00 Praha 4
Více na:
www.wmocean.cz

 

 

 

V náramcích Skeeper a GeoSkeeper je vestavěná mobilní
komunikační jednotka s GSM/GPRS modulem.
Skeeper – GeoSkeeper tedy umožňuje hlasové hovory
a posílání krátkých zpráv na předvolená telefonní čísla

 

Volající náramky nejen pro seniory
http://t-press.cz/tiskove_zpravy/2009/969/

 

pro návrat použijte šipku zpět!
http://mobil.idnes.cz/mobilni-naramek-s-mobilem-a-gps-od-t-mobile-vas-pomuze-najit-pof-/mob_operatori.asp?c=A090319_124117_mob_operatori_lhc

Kupujeme mobil pro babičku (vánoční rádce 2009)
http://www.mobilmania.cz/clanky/kupujeme-mobil-pro-babicku-vanocni-radce/sc-3-a-1124101/default.aspx


cituji z periodika Můžeš:
http://www.muzes.cz/clanky/clanek/696/

Cinkající rolničky pomohou dětem s postižením z Táborska

 


09. 04. 2010,                              Mgr. Eva Janatová

V polovině dubna se do ulic osmi jihočeských měst vydají dobrovolníci – studenti místních středních škol. Možná právě Vás požádají o příspěvek pro Diakonii ČCE – středisko Rolnička a jako poděkování za příspěvek obdržíte symbolickou rolničku.


„Sbírka Rolničkové dny je v Jižních Čechách již tradicí, v minulosti proběhla celkem osmkrát. Sbírka stojí na spolupráci se středními školami a jejich studenty, které vždy důkladně proškolíme a oni pak sbírku v každém městě samostatně zajistí,“ informuje Renata Gargulová, koordinátorka sbírky, „každý dobrovolník má během sbírky písemné pověření, označené kasičky jsou samozřejmě řádně zapečetěny. V každém městě je navíc koordinátor starší osmnácti let, na kterého se dobrovolníci ale i veřejnost mohou obrátit s případnými dotazy.“


Sbírka Rolničkové dny proběhne v týdnu od 13. do 15. dubna 2010 v Českých Budějovicích, Táboře, Jindřichově Hradci, Soběslavi, Veselí nad Lužnicí, Třeboni, Plané nad Lužnicí a Sezimově Ústí. Studenti středních škol budou kolemjdoucí žádat o finanční příspěvek do zapečetěných kasiček. Každý dárce obdrží od dobrovolníků poděkování v podobě symbolické rolničky. Výtěžek sbírky poputuje na provoz centra denních služeb pro děti a mladistvé v Mrázkově ulici. Po rozdělené státních dotací chybí na provoz centra téměř 50 % nákladů, což představuje částku 1,8 mil. korun. Proto Rolnička doufá, že výtěžek sbírky umožní stávající nelehkou situaci alespoň z části řešit.
„Ráda bych řekla, že si vážíme podpory veřejnosti. Vím, že během roku probíhá řada sbírek a někomu tak může být taková akce již nepříjemná. Rolnička je nezisková organizace financovaná z části z dotací a grantů. Některé činnosti bychom však bez pomoci veřejnosti realizovat nemohli. Proto děkuji předem všem, kteří nás během Rolničkových dnů podpoří,“ doplňuje Gargulová.
„Jak jsem již uvedla, úspěch sbírky závisí na spolupráci středních škol. Proto bych ráda oslovila i další školy ve městech, kde sbírka proběhne, chtějí-li Rolničku takto podpořit, ať nás kontaktují, ráda jim předám bližší informace o realizaci. Zároveň si myslím, že pro studenty je toto zajímavá a cenná zkušenost,“ vyzývá závěrem Renata Gargulová.

Kdo po dobu Rolničkových dnů nebude v žádném z uvedených měst, a přesto by rád Rolničku podpořil, je možné věnovat finanční dar na účet 4200192658 / 6800 nebo zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS ROLNICKA na číslo 87777, cena DMS je 30 Kč, Rolnička obdrží 27 Kč (www.darcovskasms.cz). Využít je také možné nový způsob internetového darovaní PaySec.

Za osm ročníků sbírky Rolničkové dny přispěla veřejnost celkovou částkou 1 288 040 Kč, v loňském osmém ročníku to bylo 186 598 Kč. Minulé výtěžky byly určeny na rekonstrukci domu pro dospělé klienty a pořízení nového mikrobusu.
Sbírka probíhá v souladu s příslušným zákonem č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách, její konání je ohlášeno Krajskému úřadu Jihočeského kraje, jehož kontrole také podléhá.

Střední školy, které spolupracují při realizaci Rolničkových dnů 2010:
Tábor: Obchodní akademie a Vyšší odborná škola ekonomická; Vyšší odborná škola a střední zemědělská škola; Střední zdravotnická škola a Střední škola spojů a informatiky
Veselí nad Lužnicí: Střední odborná škola pro ochranu a tvorbu životního prostředí
Soběslav: Gymnázium Soběslav
České Budějovice: Biskupské gymnázium; Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola; Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola
Jindřichův Hradec: Gymnázium Vítězslava Nováka
Třeboň: Obchodní akademie a Junák - středisko Rožmberská růže

Kontakt pro média – středisko Rolnička:
Mgr. Eva Janatová, Kontakty s veřejností
Tel: 733 127 041, e-mail: fundraising@rolnicka.cz
www.rolnicka.cz